دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
> > کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره

کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره

کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره
بسیازی از ما قهوه را به دلیل طعم و عطر خوشی که دارد دوست داریم و معمولا آن را به عنوان یک نوشیدنی خوش طعم یاد می کنیم. دانه های قهوه کاربرد های گوناگونی در زندگی روزمره ما دارند و ممکن است خیلی از شما از کاربرد آن بی خبر باشد. در این مطلب با چند کاربرد جالب و طلایی قهوه آشنا می شویم.
coffeeusage کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره

در این مقاله آشنا می شوید با :
– کاربر های قهوه
– کاربرد های دانه قهوه
– و…

فراری دادن مورچه ها :

برای دور کردن مورچه ها از آپارتمان یا حیاط خانه تان کافیست از قهوه استفاده کنید. بدین منظور مقداری پودر قهوه را مقابل خانه آن ها ریخته و با این روش مورچه ها را از خانه خود فراری دهید.
01 کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره

از بین بردن بوی مواد غذایی در یخچال :

اگر یخچال شما مدتی است بوی غذا های مختلف را به خود گرفته ، بهترین راه آن است که در داخل یک کیسه پارچه ای مقداری قهوه پر کرده و درون طبقات یخچال خود دهید. بدین ترتیب تمامی بو های درون یخچال جذب شده و دیگر با باز کردن در یخچال از بوی نامطبوع خبری نخواهد بود.
02 کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره


از بین بردن بودی بد گلدان :
اگر در خانه گلدانی دارید که کود موجود در خاک آن موجود بدبویی اتاقتان می شود می توانید مقداری قهوه روی خاک گلدان بریزید و به این ترتیب از ایجاد بوی نامطبوع در خانه پیشگیری کنید.

03 کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره

دور کردن گربه ها از حیاط خانه :
اگر گربه ها در حیاط و باغچه خانه تان زیاد می آیند و آسایش را از شما سلب کرده اند ، با ریختن قهوه درون باغچه می توانید آن ها را از این محل دور کنید. گربه ها از بوی قهوه گریزانند.

04 کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره

ترمیم خراشیدگی وسایل چوبی :

اگر روی مبلتان و یا هر وسیله چوبی خراش و زدگی ایجاد شده می توانید با کمک خمیری که از مخلوط قهوه با آب یا روغن زیتون تهیه می کنید این خراشیدگی را از بین ببرید. کافیست خمیر را روی خراشیدگی مبل و یا وسایل چوبی بکشید و حدود ۳۰ دقیقه از پاک کردن آن خودداری کنید ، بدین ترتیب آسیب سطحی وارد آمده به وسایل چوبی را تمیم کنید.
05 کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره

مانع از زنگ زدن سوزن ها :
اگر تصمیم دارید یک جا سوزنی پارچه ای در منزل تهیه کنید ، بهتر است درون پارچه را با دانه های قهوه پر کنید. با این کار مانع از زنگ زدن سوزن ها می شوید.

06 کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره

تقویت خاک باغچه و گلدان ها :

اگر می خواهید با کمترین هزینه خاک باغچه و یا گلدان خود را تقویت کنید ، مقداری پودر قهوه به آن ها اضافه کنید. با این کار مقدار زیادی پتاسیوم ، منیزیوم ، مس و فسفر به خاک باغچه و گلدان خود اضافه کرید. همچنین قهوه باعث اسیدی شدن فضای خاک شده که برای رشد گیاهان مناسب است.
07 کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره

دور کردن حشرات خانگی :
اگر شما هم از وجود حشرات خانگی کلافه شدید و می خواهید پشه ها را از خانه خود دور کنید ، کافیست مقداری پورد قهوه را درون کاسه ای ریخته و آن را در اتقاق خود قرار دهید.

08 کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره

تهویه هوای اتومبیل و اتاق :

برای اینکه هوای اتاق ، اتومبیل و یا هر فضای کوچکی که در آن قرار دارید همیشه تازه و تمیز به نظر برسد ، یک کاسه را از دانه های قهوه پر کنید. دانه های قهوه هر گونه بویی مانند بوی غذا و غیر را به خود جذب می کند.
09 کاربرد های دیگر قهوه در زندگی روزمره
، ، ، ، ، ، ،