دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
> > تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی – باید ها و نباید ها

تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی – باید ها و نباید ها

تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی - باید ها و نباید ها

احتمالا در هنگام استفاده از صفحه نمایش های لمسی با مشکل لک شدن آن ها مواجه شده اید. پاک کردن این لکه ها و چربی ها کار بسیار آسانیست اما باید بدانید که چه کارهایی را باید انجام بدید و چه کارهایی را نه! بعضی از روش ها ممکن است به صفحات لمسی آسیب برساند.

 

cleantouchscreen تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی - باید ها و نباید ها

در این آموزش یاد خواهید گرفت : 
– چگونگی تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی
– نکات مهم در مورد تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی
– و…

به چه وسایلی نیاز داریم؟
به وسیله خاصی نیاز ندارید فقط کافیست یک عدد پارچه میکروفیبری یا یک پارچه نرم و تمیز تهیه کنید.

02 تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی - باید ها و نباید ها

 

پارچه میکروفیبری چیست؟

پارچه میکروفیبری از الیاف بسیار ریزی ساخته شده است که با میکروسکوپ قابل مشاهده است ، این الیاف به هیچ عنوان به سطوح شیشه ای صدمه نمی زنند. لکه ها و چربی ها را مثل پارچه های معمولی از این سطح به آن سطح نمی بند بلکه به خود جذب می کنند. حتما الان با خودتون میگید پارچه میکروفیبری چیزه منحصر به فردی است و به این سادگی ها گیر نمی آید ، اما اینطور نیست!! این پارچه ها اتفاقا خیلی هم در دسترس هست. اگر عینک دارید حتما هنگام خرید یک پارچه میکروفیبری بهتون داده شده.

03 تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی - باید ها و نباید ها

 

چگونه یک صفحه نمایش لمسی را تمیز کنیم؟

 

۱- خب اول از همه بهتر است دستگاه را خاموش کنیم.
۲- به صورت افقی یا عمودی و در یک جهت ، پارچه ی میکروفیبری را روی سطح صفحه می کشیم. ممکن است بگویید که انجام حرکات دایره ای بر روی صفحه راحت تره و زود تر تمیز می کنه ، اما توجه داشته باشید که با این حرکت کثیفی ها و ذرات درشت تر روی صفحه کشیده شده و باعث صدمه زدن می شود.
۳- اگر نیاز است مقداری بسیار کمی آب جهت تر نمودن دستمال استفاده کنید. توجه داشته باشید به هیچ عنوان از صابون و یا هیچ گونه مواد شوینده ای استفاده نکنید.
۴- اگر از آب استفاده کردید حتما از طرف دیگر پارچه که خشک است ، صفحه را خشک کنید.

 

01 تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی - باید ها و نباید ها

 

 

نکته : هنگام تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی از فشار زیاد بر روی آن بپرهیزید.

 

 

چگونه پارچه میکروفیبری را تمیز کنیم؟

 

اگر خوده پارچه بیش از حد کثیف شده آن را با آب گرم و کمی صابون تمیز کنید. حواستان باشد از مواد شویده شیمیایی الکل دار یا حاوی آمونیاک استفاده نکنید که باعث وارد آمدن صدمه به الیاف پارچه می شود.

چه کار هایی را نباید انجام داد؟
– از پارچه های زبر ، حوله ها و حتی دستمال کاغذی استفاده نکنید که باعث صدمه دیدن صفحه نمایش دستگاهتان می شود. ( بهترین وسیله برای تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی همان پارچه های میکروفیبری است. )
– از هرگونه مواد شوینده به خصوص مواد شوینده شیمیایی که حاوی الکل و آمونیاک هستند استفاده نکنید. اگر برای تمیز کردن نیاز به یه مایع دارید از آب خالی استفاده کنید.
– برای تمیز کردن از مقدار زیاده آب استفاده نکید که موجب دردسر های بعدی می شود. اگر واقعا نیاز بود پارچه را با آب خالص کمی تر کنید.
– برای پاکسازی صفحه نمایش از آوردن فشار زیاد خودداری کنید.

نکاتی که در بالا آورده شد مخصوص صفحه نمایش های لمسی است که دارای محافظ نیستند ، اگر محافظ صفحه نمایش دارید زیاد وسواس به خرج ندید…

،

One thought on “تمیز کردن صفحه نمایش های لمسی – باید ها و نباید ها

Comments are closed.