یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

نحوه دم کردن قهوه ترک

banner
ایرانی ها پیش از اینکه چای خور باشند ، قهوه خور بودند. به همین دلیل اصطلاح “قهوه خانه” در گنجینه لغت های فارسی یافت می شود و عبارت “چایخانه” کمتر رایج است. اما قهوه انواع بسیاری دارد که یکی از مشهورترین آن ها قهوه ترک است. ارامنه خودمان خبره ترین افراد در دم کردن این قهوه هستند و اغلب بهترین تجربه های نوشیدن قهوه به زمانی بر می گردد که یک دوست ارمنی برایتان قهوه دم کرده باشد. در این مطلب روش دم کردن اصولی قهوه ترک را آموزش خواهیم داد و به نکته های ریزی که باید به آن ها توجه کنید ، اشاره می کنیم.

 

نحوه دم کردن قهوه ترک

در این مقاله آشنا می شوید با :
– نحوه دم کردن قهوه ترک
– راز های قهوه
– طرز تهیه
– و…

قهوه ترک یکی از معروف ترین قهوه هاست و کمتر کسی است که نام آن را نشنیده باشد. از ویژگی های این قهوه شکل پودری اش است و قهوه ترک مرغوب به دقت آسیاب شده و کاملا پودری است به طوری که به دست می چسبد. البته این قهوه فقط از دانه های آسیاب شده قهوه تهیه نمی شود بلکه ترکیب های دیگری نیز به آن اضافه می کنند که تقریبا ناشناخته اند. بوی قهوه ترک از ۱۰ تا ۱۵ متری هم به مشام می رسد و رنگ آن نه خیلی تیره است و نه خیلی روشن. برای نگهداری این نوع قهوه باید از ظروف با درهای محکم استفاده کرد زیرا در غیر این صورت بوی آن از بین می رود و در اصطلاح “قهوه می میرد”.

هزینه متوسط تهیه قهوه ترک برای ۴ نفر
۲۰۰۰ تومان + (۵۰۰ تومان کمتر یا بیشتر)

زمان تقریبی برای آماده شدن
۱۰ دقیقه ای آماده می شود

مواد لازم (برای ۴ نفر)
قهوه ترک : ۴ قاشق مرباخوری – ۰ کیلوکالری
شکر : ۴ قاشی مرباخوری – ۱۲۸ کیلوکالری
آب سرد : ۴ فنجان – ۰ کیلوکالری

طرز تهیه قهوه ترک
یک قهوه جوش دسته بلند بردارید و در آن قهوه و شکر را باهم مخلوط کنید و به همان شکل خشک و پودری با قشق هم بزنید تا به اصطلاح “کره قهوه” خارج شود. آب سرد را به آن ها بیفزایید و با هم مخلوط کنید. مایع بدست آمده را روی حرارت و شعله بسیار ملایم بگذارید و اجازه دهید آرام آرام قهوه جوش و کم کم بالا بیاید.
می توانید ابتدا کف روی قهوه و سپس قهوه را آرام در فنجان ها بریزید.

همراه این نوشیدنی
با اینکه این قهوه را می توان با آب تهیه کرد اما بهتر است با مخلوط شیر سرد تهیه شود. به این ترتیب که برای دم کردن هر فنجان قهوه نصف فنجان شیر سرد استفاده شود. خوردن برخی شیرینی خامه ای همراه این نوشیدنی طعم بهتری ایجاد می کند و از خوردن آن لذت خواهید برد. البته به شرطی که دچار اضافه وزن و چاق نشوید.

مقدار کالری
مجموع مواد تشکیل دهنده این نوشیدنی ۱۲۸ کیلو کالری انرژی دارد و در صورت تهیه ۴ فنجان قهوه مقدار کالری حاصل از خوردن هر فنجان به ۳۲ کالری خواهد رسید. البته در صورتی که این نوشیدنی با شکر میل شود ، مقدار کالری دریافتی افزایش پیدا خواهد کرد. درضمن خوردن هر نوع شیرینی کیک یا بیسکویت نیز حداقل ۱۰۰ کیلو کالری به مقدار انرژی دریافتی می افزاید.

اگر لاغر هستید بهتر است قهوه را با یک تکه کیک یا شیرینی خامه ای میل کنید ، شیر مصرفی تان پرچرب باشد و کمی هم خامه برای مزه دار کردن قهوه استفاده کنید. بدین ترتیب مقدار کالری دریافتی تان افزایش می یابد.

اگر چاق هستید بهتر است از شیر کم چرب استفاده و قهوه را خالی و با شکر کم میل کنید ، چون شکر و هر ماده غذایی شیرینی می تواند میزان کالری دریافتی را افزایش دهد و باعث اضافه وزن شود.

اگر فشار خود دارید از خوردن این نوشیدنی صرف نظر کنید زیرا مطلاعات نشان داده اند این نوشیدنی باعث افزایش فشار خون می شود.

۶ راز برای دم کردن قهوه
(۱). بهتر است قهوه جوش دستی از نوع مسی ، رویی یا حتی تفلون برای دم کردن قهوه ترک استفاده کنید. البته قهوه جوش مسی قهوه بهتری به ما خواهد داد.
(۲). دم کشیدن قهوه حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد. بنابراین در تهیه این نوشیدنی حوصله به خرج دهید.
(۳). هر قدر آب سرد تدر باشد کیفیت قهوه تهیه شده از آن بهتر خواهد بود. بنابراین از آب یخ استفاده کنید.
(۴). هرگز قهوه دم کشیده را دوباره گرم نکنید. کار مثل این است که چای جوشیده دوباره گرم کنید.
(۵). قهوه ترک نباید کهنه باشد. قهوه کهنه کمی بروی آرد نخوچی می دهد. بنابراین هرگز قهوه ترک کهنه را استفاده نکنید.
(۶). هرگز نگذارید قهوه در پاکتی که در آن بسته بوده است ، بماند زیرا در این صورت بوی آن از بین می رود و در اصطلاح قهوه خواهد مرد. قهوه را در ظرفی بریزید که در  آن محکم بسته می شود. بهتر است جنس این ظرف شیشه ای باشد.


دیدگاه های نحوه دم کردن قهوه ترک

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Menu Title
در حال بارگذاری