حتما برایتان پیش آمده که در حال تایپ یک متن بسیار مهم در Word هستید اما به هر دلیلی برنامه را بسته اید و تمامی نوشته های شما از بین رفته است. نگران نباشید!! ماکروسافت در آفیس 2010 به بعد خود برای این مشکل راه حل اندیشیده… پس با ما همراه باشید تا بازگردانی اسناد ذخیره نشده را یاد بگیرید.

 

باز گردانی اسناد نوشته شده در Microsoft Office

در این آموزش یا خواهید گرفت :
– بازگردانی فایل های ذخیره نشده در Word
– بازگردانی فایل های ذخیره نشده در Power Point
– بازگردانی فایل های ذخیره نشده در Excel
– و…

در عکس زیر متنی را مشاهده می کنید که تایپ کردیم ، حالا نرم افزار Microsoft Word را بدون ذخیره سازی می بندیم.

 

حالا می خواهیم آن را بازگردانی کنیم… کافیست نرم افزار Microsoft Word را دوباره باز کنیم. از منوی File به Info رفته Manage Version کلیک می کنیم. در منوی باز شده اولین گزینه آن یعنی Recover Unsaved Documents را انتخاب کنید.

نکته : اگر در نرم افزار Power Point باشیم Recover Unsaved Workbooks را انتخاب می کنیم.
نکته : اگر در نرم افزار Excel باشیم Recover Unsaved Presentation را انتخاب می کنیم.

خب ، حالا باید لیستی از اسناد ذخیره نشده را مشاهده کنید. آن نوشته ای که مورد نظر شماست انتخاب کنید تا دوباره از آن استفاده کنید.

 

توجه داشته باشید که اسناد ذخیره نشده در حالت پیشفرض فقط تا 4 روز ذخیره می شوند تا در صورت مشکل احتمالی بتوانید آن را باز گردانی کنید.
همچنین شما می توانید فاصله بین هر ذخیره سازی نیز تغییر دهید. در حالت پیشفرض هر 10 دقیقه یک بار ذخیره سازی انجام می شود. شما می توانید مدت زمان آن را کمتر کنید.

 

از منوی File سپس Option را کلیک کنید و در صفحه ای که باز می شود در کادر سمت چپ Save را انتخاب کنید. در قسمت Save AutoRecover Information می توانید زمان ذخیره سازی را تغییر دهید.

در نرم افزار های Microsoft Power Point و Microsoft Excel مراحل دقیقا به همین شکل است.

11 پاسخ

 1. salam doste man
  mamanon misham age rahnameim koni va age mitoni javabesho b mailam befresti
  hamin alan az mahal karam tamas greftan va goftan file asli k 2sale daram tosh data vared mikonam eshtebahan chandta az sheet hash pak shode va save shode
  kari mishe kard 😕

 2. سلام من فایلی دارم که در ورود 2007، نوشته های آن ذخیره نشده، اگر ورود 2010 ذخیره کنم، میتوانم از همین روش برای برگرداندن مطالب استفاده کنم؟
  توضیح این که این فایل رو ذخیره کرده بودم. فایل با همان اسمی که گذاشتم ذخیره شده اما وقتی بازش می کنم کاملا سفیده و هیچ مطلبی در آن نیست. چند فایل ورد دیگر من هم همزمان همین بلا سرش اومده
  بسیار از شما سپاسگذارم
 3. سلام
  من قسمتی رو از فایل ورد کات کردم ولی تو محیط دیگه جاگذاری نشد و گزینه غیر فعال بود. باید چی کار کنم تا متنم رو بازیابی کنم؟
  با سپاس
 4. میخواستم بپرسم وقتی تو وورد یه فایلی رو یه فایل دیگه ذخیره میشه اون فایل قبلی رو به هیچ نحوی نمیشه برگردونود؟
  خیلی مسئله ی حیاتی ایه واقعا ممنون میشم جواب بدید

 5. سلام من مراحلی که گفتین رو انجام دادم ولی در قسمت اسناد ذخیره نشده هیچ فایلی رو نیاورد که انتخاب کنم حتی اسم فایل رو هم تایپ کردم ولی گفت که چنین فایلی وجود نداره. متن تخصصی بود دوهفته وقت گذاشته بودم تورو خدا کمک کنین.

 6. سلام. کاری در ورد در طی یک هفته انجام دادم که در اواخر کار دکمه سیو را زدم و فهمیدم که کار پایانی ام اشتباه است
  آیا راه برگشتی وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *